"Сезон полювання" на творчу молодь відкрито!
Творча молодь. Просто так її не зустріти на вулицях, не відрізнити неозброєним оком. Вона майстерно ховається в пледах, сидячи перед рідним комп'ютером, і неодмінно on-line в одній або відразу декількох соц. мережах. Але при цьому, не забуває мріяти про підкорення всіляких творчих вершин, про натовпи глядачів, читачів, слухачів, гонорари, популярність і славу, про галереї, видавництва, сцени, керівники яких просто зобов'язані знайти саме їх, роздивившись, своїм досвідченим оком, під холодною шкаралупою віртуальності тонку й гарячу душу художника. Правда, гора не поспішає йти до Магомета. Чи не час Магомету відправитися до гори?
З цієї думки і почалася робота Молодіжного творчого об'єднання «Вільні крила». Небажання чекати і прагнення досягти творчого Олімпу змусило відкинути убік віртуальний світ і піти до реальних людей. За підтримки адміністрації Бібліотеки № 158 Дніпровського району, вже відбулись дві персональних міні-виставки молодих талановитих художників: 9 липня відбулося відкриття експозиції робіт художника-графіка Ірини Мохової, а 23 червня – живописця Маріанни Маслової. У проекті «Вільні крила» їх у першу чергу привабила відкритість, легкість спілкування і можливість обміну ідеями – той вільний простір для самовираження і творчості, який почали створювати керівники об'єднання.
Ірина Мохова – чудовий художник-графік. Її роботи вражають уважністю до деталей. Кожен штрих пера, кожен мазок пензля – на своєму і тільки для нього визначеному місці. На рахунку молодого таланту Ірини Мохової успішна участь у виставках, а також оформлення книги Леоніда Кононовича «Пекельний звіздар», яке підкреслює атмосферу твору, пронизану загадковістю і містикою.
Маріанна Маслова – живописець, що вдало поєднує у своїх роботах різноманітні стилі та техніки. Як і кожен юний талан, художниця перебувати в пошуку свого унікального творчого почерку, неповторного стилю. Активна життєва позиція, прагнення до самореалізації виштовхують Маріанну Маслову за звичні рамки живопису в широке поле сміливого експерименту з формою і змістом. І результат не може не радувати. Художниця постійно бере участь у виставковому процесі, отримуючи масу позитивних відгуків про свої роботи.
Окремо варто відзначити і місце проведення виставок – Бібліотеку № 158. На думку об'єднання «Вільні крила», це не просто звичайний виставковий майданчик, не мертвий склад книжок, а живий організм, який постійно вбирає і дбайливо зберігає інформацію про найвищі досягнення, цікаві, вражаючі відкриття людства. Саме в контексті такого сусідства минулого і майбутнього відчувається гостра необхідність діалогу між поколіннями митців. Хіба гора не стає вище, якщо на ній виростає молоде, міцне дерево?
Хоч літо час відпусток і відпочинку, але Молодіжне творче об'єднання «Вільні крила» вже готує нову експозицію у Бібліотеці № 158. Трохи забігаючи вперед, варто відзначити, що міні-виставки це перші сходинки, така собі розминка перед втіленням об'ємного літературно-виставкового проекту з робочою назвою «Мистецтво в бібліотеці», який стартує цієї осені на декількох майданчиках Києва. Керівництво об'єднання «Вільні крила» вже приступило до пошуку талановитої, цікавої, творчої, а головне активної молоді. «Сезон полювання» відкрито!